Σάββατο, 3 Μαΐου 2014

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ



Σας προσκαλούμε στην συγκέντρωση – ομιλία του υποψηφίου Δημάρχου Γιώργου Γκαϊντατζή
ΚΥΡΙΑΚΗ  4 ΜΑΪΟΥ 2014 στις 9:00 μ.μ.
ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΖΟΡΜΠΑ
ΣΤΑ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ

                                                          Η   Σ.Ε.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ



Σας προσκαλούμε στην συγκέντρωση – ομιλία του υποψηφίου Δημάρχου Γιώργου Γκαϊντατζή
ΚΥΡΙΑΚΗ  4 ΜΑΪΟΥ 2014 στις 8:00 μ.μ.
ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΥ
ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΓΕΦΥΡΑ

                                                          Η   Σ.Ε.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΟΜΙΛΙΩΝ


ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΗΜΕΡΑ ΤΟΠΟΣ Α ΩΡΑ  ΤΟΠΟΣ Β  ΩΡΑ
3/5/2014 Σάββατο  Ρυάκια  8.30΄    
4/5/2014 Κυριακή Μ. Γέφυρα 8.00΄ Παλιάμπελα 9.00΄
5/5/2014 Δευτέρα Αλώνια  8.00΄ Παλιόστανη 9.00΄
6/5/2014 Τρίτη Π. Ελευθεροχώρι 8.30΄    
7/5/2014 Τετάρτη Κίτρος 8.30΄    
8/5/2014 Πέμπτη Λιβάδι 8.00΄ Καστανιά 9.00΄
9/5/2014 Παρασκευή Αγαθούπολη 8.30΄    
10/5/2014 Σάββατο Σφενδάμη  8.30΄    
11/5/2014 Κυριακή Μακρύγιαλος 8.30΄    
12/5/2014 Δευτέρα Κολινδρός 8.30΄    
13/5/2014 Τρίτη Αιγίνιο 8.30΄    
14/5/2014 Τετάρτη Μεθώνη 8.30΄    
15/5/2014 Πέμπτη      
16/5/2014 Παρασκευή Καταχάς 8.30΄    

Γιώργος Γκαϊντατζής: Καταθέτουμε την πρότασή μας, καλούμε τους δημότες να αγωνιστούμε για την υλοποίησή της.



Στη συγκέντρωση έναρξης του προεκλογικού αγώνα ο Γιώργος Γκαϊντατζής παρουσίασε την πρόταση προγραμματικών αρχών η οποία τυπώθηκε και άρχισε να διανέμεται.
Αναφέρθηκε σε συγκεκριμένες δράσεις για τη δημοκρατική λειτουργία sτη διοίκηση, τον σχεδιασμό της ανάπτυξης, την ποιότητα ζωής, τα αγροτικά, τον πολιτισμό, την παιδεία αλλά και σε όλους τους τομείς της κοινωνικής ζωής.
«Καταθέσαμε συγκεκριμένη πρόταση το ίδιο περιμένουμε να κάνουν όλοι οι συνδυασμοί αφού απέχουμε μόλις 15 μέρες από τις εκλογές» είπε ο υποψήφιος Δήμαρχος, απευθυνόμενος σε πλήθος συμπολιτών μας.
Ακολούθησε κέρασμα με μεζέδες και ποτά, προσφορά από συναγωνιστές και συζήτηση μεταξύ των παρευρισκομένων με ευχάριστο κλίμα έως περίπου τα μεσάνυχτα. 


                                                                                              3/5/14
         Το γραφείο Τύπου

Παρασκευή, 2 Μαΐου 2014

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ



Σας προσκαλούμε στην συγκέντρωση – ομιλία του υποψηφίου Δημάρχου Γιώργου Γκαϊντατζή
ΣΑΒΒΑΤΟ  3 ΜΑΪΟΥ 2014 στις 8:30 μ.μ.
ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΠΑΤΣΑΡΑ
ΣΤΑ ΡΥΑΚΙΑ

                                                          Η   Σ.Ε.

Απόφαση αγώνα για τη νίκη των δυνάμεων της αξιοπρέπειας και της εργασίας



Συγκέντρωση υποψηφίων που απαρτίζουν το ψηφοδέλτιό μας πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της παράταξης στις 30-4-14.  Έγινε παρουσίαση – γνωριμία όλων των συναγωνιστών και με εισήγηση του υποψηφίου Δημάρχου Γιώργου Γκαϊντατζή προγραμματίστηκαν οι συγκεντρώσεις – ομιλίες και καθορίστηκαν οι άξονες του προεκλογικού αγώνα. 
Το έντυπο προγράμματος θα είναι έτοιμο την Παρασκευή 2-5-14 στην ομιλία – συγκέντρωση έναρξης αγώνα και θα διατεθεί στους Δημότες


                                                                                              3/5/14
         Το γραφείο Τύπου

Τετάρτη, 30 Απριλίου 2014

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ



Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση – παρουσίαση
 προγραμματικών αρχών – έναρξη προεκλογικού αγώνα
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  02 ΜΑΪΟΥ 2014 στις 8:30 μ.μ.
ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ
(ΕΝΑΝΤΙ ΕΛΤΑ)  - ΑΙΓΙΝΙΟ

                                                          Η   Σ.Ε.

Τρίτη, 29 Απριλίου 2014

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ – ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΝΙΚΗΣ



Σας ανακοινώνουμε την σύνθεση του ψηφοδελτίου μας με το οποίο θα τεθούμε στην κρίση των συμπολιτών μας στις εκλογές της 18 Μαΐου.  Είναι αποτέλεσμα μιας δίμηνης και πλέον διαδικασίας ανοικτής και δημοκρατικής διαβούλευσης με τους συμπολίτες μας με ένα και μοναδικό θέμα: Το μέλλον της Βόρειας Πιερίας, το αύριο του τόπου μας.  Καταλήξαμε μαζί σε συγκεκριμένο προγραμματικό πλαίσιο που δημοσιεύσαμε με συγκεκριμένες αρχές λειτουργίας και δράσεις.  Μέσα από αυτήν την ενδιαφέρουσα επικοινωνία, συναντηθήκαμε και η συμμετοχή όλων έγινε με βάση τον εθελοντισμό και την διάθεση κοινωνικής προσφοράς.
Σε κάποιους οικισμούς η συμμετοχή στο ψηφοδέλτιο είναι περιορισμένη.  Παντού όμως διαπιστώνουμε θετική αντιμετώπιση, παντού  νιώθουμε την στήριξη των πολιτών για να ανατρέψουμε την στασιμότητα και την αδιαφάνεια, για να προχωρήσουμε στο αύριο της δημοκρατίας και της ανάπτυξης.
Παρατηρήσαμε όμως αυτές τις μέρες με λύπη, κρυφές συναλλαγές και συμφωνίες ερήμην των πολιτών.  Είδαμε συνευρέσεις με μοναδικό κριτήριο το μοίρασμα έμισθων θέσεων.  Δυστυχώς διαπιστώσαμε πιέσεις και συναλλαγές άλλων εποχών με σκοπό την αποχή συμπολιτών από το ψηφοδέλτιό μας, ακόμη και την αλλαγή στρατοπέδου τις τελευταίες μέρες.
Για όλα αυτά όμως οι πολίτες έχουν γνώση.  Θα δώσουν σε λίγες μέρες την απάντησή τους.  Οι σκοτεινές συμφωνίες οι εκφοβισμοί και οι κρυφές συναλλαγές θα αποδοκιμαστούν.
Εμείς λοιπόν σήμερα παρουσιάζουμε το ψηφοδέλτιό μας που βασίζεται στην αξιοπρέπεια και δείχνει την διάθεση για διαρκή αγώνα προς όφελος της Βόρειας Πιερίας και του Δήμου Πύδνας - Κολινδρού.  Και σας καλούμε να συμπορευτούμε σε μια νικηφόρο πορεία που θα κοιτάει μόνο μπροστά: στο αύριο και στην ανάπτυξη με δημοκρατία.   

                                                                                                              Αιγίνιο  29/4/14
                                                                                                       Ο Υποψήφιος Δήμαρχος
                 Γιώργος Γκαίντατζής 

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Συνδυασμός με το όνομα «ΒΟΡΕΙΑ ΠΙΕΡΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ».

ΓΚΑΪΝΤΑΤΖΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΥ ΠΥΔΝΑΣ - ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΙΓΙΝΙΟΥ
1.  ΑΝΔΡΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.  ΒΟΥΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3.  ΒΟΥΡΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
4.  ΓΚΑΪΝΤΑΤΖΗ ΧΡΥΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ – ΓΙΟΥΜΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΚΙΟΣΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
8. ΚΟΤΖΑΜΑΝΗ – ΠΡΑΣΚΙΔΟΥ  ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗ
9. ΜΑΤΣΚΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
10. ΝΤΑΓΛΙΟΥΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
11. ΝΤΑΣΚΑΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
12. ΣΤΑΥΡΟΥΔΗ - ΚΟΥΛΑΟΥΖΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
13. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
14. ΤΣΑΡΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
15. ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ
1.  ΑΛΠΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.  ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΚΡΙΤΩΝΑ
3.  ΚΟΕΜΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4.  ΜΠΟΥΣΜΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5.  ΠΑΡΑΛΥΚΙΔΟΥ ΙΣΙΔΩΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5.  ΠΕΛΑΓΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
7. ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ
1.  ΑΣΤΕΡΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΥ
2.  ΓΚΙΟΥΛΓΚΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3.  ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ
4.  ΔΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
5.  ΚΑΡΥΔΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ
6.  ΚΟΥΓΕΜΤΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
7.  ΜΑΝΤΖΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ
8.  ΜΠΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
9.  ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
10. ΠΟΡΦΥΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΙΩΑΚΕΙΜ
                       
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΥΔΝΑΣ
1.  ΕΡΜΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.  ΖΕΛΙΟΥ – ΤΟΛΙΟΥ  ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
3.  ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
4.  ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ  ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
5.  ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΙΓΙΝΙΟΥ
1.  ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2.  ΜΑΛΙΑΚΟΥΔΗ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
3.  ΣΙΒΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4.  ΤΕΡΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΛΩΝΙΩΝ
1.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΧΑΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΤΑΧΑ
1.  ΚΟΥΛΑΟΥΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΟΡΕΣΤΗ
2.  ΚΟΥΜΟΥΣΙΔΟΥ ΟΛΓΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3.  ΝΟΤΑΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗ
4.  ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ
1.  ΔΗΜΟΥ ΙΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.  ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕΘΩΝΗΣ
1.  ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2.  ΤΣΕΛΕΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΝΕΑΣ ΑΓΑΘΟΥΠΟΛΕΩΣ
1.  ΠΕΣΙΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙΟΥ
1.  ΖΥΓΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΡΥΑΚΙΩΝ
1.      ΓΚΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
2.       
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΦΕΝΔΑΜΙΟΥ
1.  ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2.  ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ